• Wpisów: 8
  • Średnio co: 217 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 12:23
  • Licznik odwiedzin: 3 687 / 1958 dni
 
meggilu23
 
1.    Przygotuj plan dnia i spisz wszystkie rzeczy, które musisz zrobić. Zhierarchizuj je i najpierw wymień te, które obowiązkowo musisz wykonać, bo są najważniejsze. Zacznij również od tych, które zajmą ci najwięcej czasu. Oczywiście każde wykonane zadanie skreśl z listy.
2.    Rób sobie przerwy. Udowodniono, że kilkuminutowe przerwy w pracy i nauce powodują, że pracujemy wydajniej. Nasz mózg po krótkim odpoczynku może znów zacząć działać na pełnych obrotach.
3.    Zadbaj o wystarczającą ilość snu. Wypoczęty organizm lepiej funkcjonuje, a więc nauka i praca będzie nam przychodzić łatwiej i szybciej.
4.    Pozbądź się „pożeraczy czasu”, które będą odwracały Twoją uwagę od tego, co musisz zrobić. Mowa tutaj o oglądaniu telewizji, przeglądaniu stron internetowych, rozmowach telefonicznych itp. Całkowicie z nich zrezygnuj i na czas nauki wyłącz telewizor i komórkę bądź przenieś się do pomieszczenia, w którym nie możesz z nich korzystać. A jeśli już musisz z nich skorzystać (np. z telefonu lub internetu) to zrób sobie kilkuminutową przerwę, a później z powrotem wróć do nauki.
5.    Uporządkuj przestrzeń wokół siebie. Nie od dziś wiadomo, że w uprzątniętym miejscu lepiej i efektywniej się pracuje. Bałagan nie zaprząta naszych myśli ani nie rozprasza, więc można całkowicie skupić się na pracy, którą aktualnie wykonujemy.
6.    Określ czas, w którym pracuje Ci się najlepiej – nie każdy działa tak samo produktywnie o danej porze dnia. Jedni lepiej i szybciej przyswajają wiedzę rankiem, inni wieczorami i nocą. Postaraj się poznać siebie i ustalić, kiedy działasz najefektywniej, a później maksymalnie wykorzystaj ten czas.nauka angielskiego.jpg

Nie możesz dodać komentarza.